No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$16.76
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 464G54
$16.76
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Metal |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Legend | No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Height | 10 in |
| Width | 14 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | U1-1018-NA_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text