Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.04 in Thick
In Stock
$13.35
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 464C43
$13.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Height | 7 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Header | Notice |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Metal |
| Width | 10 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Legend | No Smoking No Eating No Drinking In This Area |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Mfr. Model # | U5-1403-NA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Eating No Drinking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text