Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, 0.04 in Thick
In Stock
$19.48
/each
Earn 19 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 463Y40
$19.48
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Legend | No Smoking No Eating No Drinking In This Area |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Header | Notice |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Mfr. Model # | U5-1403-NA_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Eating No Drinking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text