Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Notice
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 456M50
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | Notice |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Width | 14 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 10 in |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Printed Language | English |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-ED_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text