Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 455M76
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 7 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Header | Notice |
| Printed Language | English |
| Width | 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | Smoking Allowed In This Area |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0141-ED_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Allowed In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text