Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 456M40
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | Notice |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 14 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 10 in |
| Sign Legend | No Smoking Of Any Type Allowed |
| Mfr. Model # | LCU5-0026-ED_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking Of Any Type Allowed, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text