Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 456K36
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Height | 10 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Width | 14 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Legend | Smoking Is Not Prohibited In This Area. |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | Notice |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Mfr. Model # | LCU5-0037-ED_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Is Not Prohibited In This Area., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text