Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.004 in Thick
In Stock
$6.69
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 455M67
$6.69
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | Do Not Smoke In This Area. |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Header | Notice |
| Height | 7 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Mfr. Model # | LCU5-0027-ED_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Do Not Smoke In This Area., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text