Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.055 in Thick
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mou...
Item 44UF92
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | Notice |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Width | 10 in |
| Sign Legend | Place Cigarettes Cigar Butts And Ashes In Receptacles |
| Printed Language | English |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Height | 7 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Mfr. Model # | U5-1447-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Place Cigarettes Cigar Butts And Ashes In Receptacles, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text