Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, 0.055 in Thick
In Stock
$14.36
/each
Earn 14 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mou...
Item 44UF51
$14.36
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 7 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | Notice |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Mfr. Model # | U5-1522-NP_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Is Prohibited Except In Designated Areas, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text