Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M12 Thread, 23 mm Thread Lg, 110 mm Lg
In Stock
$35.25
/each
Earn 35 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M12...
Item 3GHA2
$35.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Hub Height | 49 mm |
| Measurement System | Metric |
| Thread Length | 23 mm |
| Handle Length | 110 mm |
| Handle Material | Zinc |
| Thread Material | Steel |
| Overall Height | 77.5 mm |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Color | Black |
| Thread Size | M12 |
| Mfr. Model # | K0122.5121 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Overall Height 77.5 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type Internal, Standards DIN EN 12844, RoHS, Mounting Type Threaded Hole