Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M4 Thread, 9 mm Thread Lg, 40 mm Lg
In Stock
$17.80
/each
Earn 17 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M4 T...
Item 3GGV9
$17.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Color | Black |
| Handle Length | 40 mm |
| Hub Height | 24.5 mm |
| Measurement System | Metric |
| Thread Size | M4 |
| Mounting Type | Threaded Hole |
| Overall Height | 34 mm |
| Thread Material | Steel |
| Thread Length | 9 mm |
| Handle Material | Zinc |
| Mfr. Model # | K0122.1041 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M4, Thread Standard Metric, Overall Height 34 mm, Overall Length 47 mm, Thread Type Internal, Standards DIN EN 12844, RoHS, Mounting Type Threaded Hole