Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M12 Thread, 60 mm Thread Lg, 110 mm Lg
In Stock
$41.35
/each
Earn 41 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
KIPP Adjustable Handle: Zinc w/ Steel Thread, M12...
Item 3DDL3
$41.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | KIPP |
| Thread Material | Steel |
| Thread Size | M12 |
| Handle Material | Zinc |
| Mounting Type | Threaded Stud |
| Color | Black |
| Hub Height | 49 mm |
| Overall Height | 137.5 mm |
| Handle Length | 110 mm |
| Measurement System | Metric |
| Thread Length | 60 mm |
| Mfr. Model # | K0122.5121X60 |
| Country of Origin | Germany (subject to change) |
| UNSPSC | 31162801 |
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Zinc, Components Material Steel, Color Black, Thread Size M12, Thread Standard Metric, Screw Length 60.00mm, Overall Height 137.5 mm, Overall Length 126 mm, Thread Type External, Standards DIN EN 12844, DIN EN ISO 4753, Mounting Type Threaded Stud