Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWR (Domestic Cold Water Return), 026-050, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$101.70
/each
Earn 101 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWR (Dom...
Item 35TG30
$101.70
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Tag Shape | Round |
| Valve Tag Application | Domestic Cold Water Return |
| Character Type | Text and Numbers |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Width | 1-1/2 in |
| Tag Text Legend | DCWR (Domestic Cold Water Return) |
| Number Sequence | 026-050 |
| Material | Brass |
| Thickness | 0.04 in |
| Color | Brass |
| Mfr. Model # | 87332 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Cold Water Return, Tag Text Legend DCWR (Domestic Cold Water Return), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 026-050, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25