Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWR (Domestic Cold Water Return), 001-025, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$97.80
/each
Earn 97 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DCWR (Dom...
Item 35TG29
$97.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Material | Brass |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Thickness | 0.04 in |
| Width | 1-1/2 in |
| Character Type | Text and Numbers |
| Number Sequence | 001-025 |
| Tag Shape | Round |
| Color | Brass |
| Tag Text Legend | DCWR (Domestic Cold Water Return) |
| Valve Tag Application | Domestic Cold Water Return |
| Mfr. Model # | 87331 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Cold Water Return, Tag Text Legend DCWR (Domestic Cold Water Return), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25