Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHWR (Domestic Hot Water Return), 026-050, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$91.00
/each
Earn 91 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHWR (Dom...
Item 35TG10
$91.00
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Tag Shape | Round |
| Width | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 026-050 |
| Material | Brass |
| Color | Brass |
| Character Type | Text and Numbers |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Text Legend | DHWR (Domestic Hot Water Return) |
| Thickness | 0.04 in |
| Valve Tag Application | Domestic Hot Water Return |
| Mfr. Model # | 87312 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Hot Water Return, Tag Text Legend DHWR (Domestic Hot Water Return), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 026-050, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25