Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHWR (Domestic Hot Water Return), 001-025, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$84.35
/each
Earn 84 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, DHWR (Dom...
Item 35TG09
$84.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Shape | Round |
| Number Sequence | 001-025 |
| Width | 1-1/2 in |
| Valve Tag Application | Domestic Hot Water Return |
| Tag Text Legend | DHWR (Domestic Hot Water Return) |
| Material | Brass |
| Color | Brass |
| Character Type | Text and Numbers |
| Thickness | 0.04 in |
| Mfr. Model # | 87311 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Domestic Hot Water Return, Tag Text Legend DHWR (Domestic Hot Water Return), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25