Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHWR (Chilled Water Return), 101-125, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$99.25
/each
Earn 99 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHWR (Chi...
Item 35TD59
$99.25
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1822 |
| Brand | BRADY |
| Material | Brass |
| Thickness | 0.04 in |
| Color | Brass |
| Tag Text Legend | CHWR (Chilled Water Return) |
| Character Type | Text and Numbers |
| Width | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 101-125 |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Valve Tag Application | Chilled Water Return |
| Tag Shape | Round |
| Mfr. Model # | 23600 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Chilled Water Return, Tag Text Legend CHWR (Chilled Water Return), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 101-125, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25