Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHWR (Chilled Water Return), 001-025, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$96.80
/each
Earn 96 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHWR (Chi...
Item 35TD55
$96.80
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1822 |
| Brand | BRADY |
| Material | Brass |
| Number Sequence | 001-025 |
| Thickness | 0.04 in |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Shape | Round |
| Color | Brass |
| Tag Text Legend | CHWR (Chilled Water Return) |
| Width | 1-1/2 in |
| Character Type | Text and Numbers |
| Valve Tag Application | Chilled Water Return |
| Mfr. Model # | 23596 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Chilled Water Return, Tag Text Legend CHWR (Chilled Water Return), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25