Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHWS (Chilled Water Supply), 076-100, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$99.15
/each
Earn 99 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHWS (Chi...
Item 35TD44
$99.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Thickness | 0.04 in |
| Valve Tag Application | Chilled Water Supply |
| Number Sequence | 076-100 |
| Width | 1-1/2 in |
| Tag Shape | Round |
| Character Type | Text and Numbers |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Text Legend | CHWS (Chilled Water Supply) |
| Color | Brass |
| Material | Brass |
| Mfr. Model # | 23579 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Chilled Water Supply, Tag Text Legend CHWS (Chilled Water Supply), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 076-100, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25