Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHWS (Chilled Water Supply), 001-025, Brass, Round, 25 PK
In Stock
$94.35
/each
Earn 94 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHWS (Chi...
Item 35TD41
$94.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Thickness | 0.04 in |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Shape | Round |
| Valve Tag Application | Chilled Water Supply |
| Number Sequence | 001-025 |
| Width | 1-1/2 in |
| Color | Brass |
| Tag Text Legend | CHWS (Chilled Water Supply) |
| Material | Brass |
| Character Type | Text and Numbers |
| Mfr. Model # | 23576 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Chilled Water Supply, Tag Text Legend CHWS (Chilled Water Supply), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25