Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, HW (Hot Water), 251-275, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$94.35
/each
Earn 94 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, HW (Hot W...
Item 35TA86
$94.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Character Type | Text and Numbers |
| Tag Text Legend | HW (Hot Water) |
| Color | Brass |
| Tag Shape | Round |
| Valve Tag Application | Hot Water |
| Material | Brass |
| Thickness | 0.04 in |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Width | 1-1/2 in |
| Number Sequence | 251-275 |
| Mfr. Model # | 23422 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Hot Water, Tag Text Legend HW (Hot Water), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 251-275, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25