Numbered Tag Set: Brass, 1 1/2 in Dia, HW (Hot Water), 001-025, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$80.60
/each
Earn 80 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tag Set: Brass, 1 1/2 in Dia, HW (Ho...
Item 20TE01
$80.60
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1822 |
| Brand | BRADY |
| Width | 1-1/2 in |
| Tag Text Legend | HW (Hot Water) |
| Thickness | 0.04 in |
| Color | Brass |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Valve Tag Application | Hot Water |
| Character Type | Text and Numbers |
| Number Sequence | 001-025 |
| Tag Shape | Round |
| Material | Brass |
| Mfr. Model # | 23276 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag Set, Valve Tag Application Hot Water, Tag Text Legend HW (Hot Water), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25