Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$23.42
/each
Earn 23 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 34JU96
$23.42
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Width | 14 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Sign Header | Notice |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Legend | Place Cigarettes Cigar Butts And Ashes In Receptacles |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | U5-1447-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Place Cigarettes Cigar Butts And Ashes In Receptacles, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text