Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$18.64
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 34JU95
$18.64
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Header | Notice |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Height | 7 in |
| Width | 10 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Legend | Place Cigarettes Cigar Butts And Ashes In Receptacles |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | U5-1447-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Place Cigarettes Cigar Butts And Ashes In Receptacles, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text