Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$22.72
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 34JT80
$22.72
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | Notice |
| Height | 10 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Width | 14 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Legend | No Smoking No Eating No Drinking In This Area |
| Mfr. Model # | U5-1403-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Eating No Drinking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text