Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size, Engineer Grade
In Stock
$15.78
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mo...
Item 34JT79
$15.78
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Header | Notice |
| Width | 10 in |
| Height | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Legend | No Smoking No Eating No Drinking In This Area |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Mfr. Model # | U5-1403-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking No Eating No Drinking In This Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text