No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size
In Stock
$24.99
/each
Earn 24 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 24WT91
$24.99
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Width | 14 in |
| Height | 10 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Other Format |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Printed Language | English |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Legend | No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Sign Material Group | Metal |
| Mfr. Model # | U1-1018-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text