No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 7 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$18.36
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sig...
Item 24WT90
$18.36
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Height | 7 in |
| Sign Header | No Header |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Format | Other Format |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 10 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Legend | No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | U1-1018-RA_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 20 Feet Of Main Entrances, Exits And Operable Windows, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text