No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$15.19
/each
Earn 15 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 24WT75
$15.19
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Width | 10 in |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Height | 14 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | Other Format |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | No Header |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Mfr. Model # | U1-1014-RD_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Symbol and Text