No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$10.36
/each
Earn 10 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Reflective Sheeting, Adhesiv...
Item 24WT74
$10.36
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Legend | No Smoking |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Other Format |
| Width | 7 in |
| Printed Language | English |
| Height | 10 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | No Header |
| Mfr. Model # | U1-1014-RD_10X7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color Red, Sign Legend Style Symbol and Text