Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474M64
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Glow In The Dark | No |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Height | 14 in |
| Sign Header | No Header |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 10 in |
| Sign Legend | Smoking Is Permitted In This Area. |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | 474M64 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Permitted In This Area., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text