Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.15
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474M63
$5.15
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Format | Other Format |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Legend | Smoking Is Permitted In This Area. |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 7 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 10 in |
| Sign Header | No Header |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | 474M63 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Is Permitted In This Area., Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text