Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K32
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Printed Language | English |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Legend | Smoking Prohibited In This Building |
| Sign Header | No Header |
| Width | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Height | 14 in |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | 474K32 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Prohibited In This Building, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text