Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474K31
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Height | 10 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Header | No Header |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Printed Language | English |
| Width | 7 in |
| Sign Legend | Smoking Prohibited In This Building |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Mfr. Model # | 474K31 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend Smoking Prohibited In This Building, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text