Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.55
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474F38
$6.55
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Height | 14 in |
| Sign Header | No Header |
| Printed Language | English |
| Width | 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Glow In The Dark | No |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Legend | No Smoking At Any Time |
| Mfr. Model # | 474F38 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking At Any Time, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text