Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$6.73
/each
Earn 6 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474D19
$6.73
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Sign Header | No Header |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Width | 10 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Other Format |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | No Smoking |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Height | 14 in |
| Printed Language | English |
| Mfr. Model # | 474D19 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color Black, White, Sign Legend Style Symbol and Text