Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, Not Retroreflective
In Stock
$5.33
/each
Earn 5 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
CONDOR Safety Sign: Vinyl, Adhesive Sign Mounting, 1...
Item 474D18
$5.33
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | CONDOR |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 7 in |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Legend | No Smoking |
| Sign Header | No Header |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Height | 10 in |
| Printed Language | English |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Mfr. Model # | 474D18 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Safety Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Background Color Black, White, Sign Legend Style Symbol and Text