Reflective Smoking Area Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade, Notice
In Stock
$22.17
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective Smoking Area Notice Sign: Aluminu...
Item 64MU84
$22.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Material Group | Metal |
| Sign Legend | Smoking Area |
| Width | 14 in |
| Glow In The Dark | No |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Header | Notice |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0081-RA_14X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective Smoking Area Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Text