Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, GAS, 226-250, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$107.10
/each
Earn 107 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, GAS, 226-...
Item 35TC18
$107.10
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Catalog Page | 1822 |
| Brand | BRADY |
| Character Type | Text and Numbers |
| Material | Brass |
| Tag Text Legend | GAS |
| Color | Brass |
| Width | 1-1/2 in |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Shape | Round |
| Number Sequence | 226-250 |
| Valve Tag Application | Gas |
| Thickness | 0.04 in |
| Mfr. Model # | 23453 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Gas, Tag Text Legend GAS, Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 226-250, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25