Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CWS (Cold Water Supply), 001-025, Brass, 0.04 in Thick, 25 PK
In Stock
$98.35
/each
Earn 98 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CWS (Cold...
Item 35TF08
$98.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Color | Brass |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Tag Text Legend | CWS (Cold Water Supply) |
| Tag Shape | Round |
| Width | 1-1/2 in |
| Material | Brass |
| Valve Tag Application | Cold Water |
| Character Type | Text and Numbers |
| Number Sequence | 001-025 |
| Thickness | 0.04 in |
| Mfr. Model # | 87120 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Cold Water, Tag Text Legend CWS (Cold Water Supply), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 001-025, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25