Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHW (Chilled Water), 151-175, Brass, 0.04 in Thick, Round, 25 PK
In Stock
$110.30
/each
Earn 110 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Numbered Tags: Brass, 1 1/2 in Dia, CHW (Chil...
Item 35TC86
$110.30
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Tag Shape | Round |
| Color | Brass |
| Tag Text Legend | CHW (Chilled Water) |
| Width | 1-1/2 in |
| Character Type | Text and Numbers |
| Valve Tag Application | Chilled Water |
| Diameter | 1-1/2 in |
| Material | Brass |
| Thickness | 0.04 in |
| Number Sequence | 151-175 |
| Mfr. Model # | 23522 |
| Country of Origin | Mexico (subject to change) |
| UNSPSC | 55121503 |
Description
Numbered Tag, Valve Tag Application Chilled Water, Tag Text Legend CHW (Chilled Water), Tag Shape Round, Character Type Text and Numbers, Serialization Method Consecutive Numbers, Number Sequence 151-175, English, Number of Printed Sides 1, Package Quantity 25