Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size, 0.055 in Thick
In Stock
$16.11
/each
Earn 16 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mou...
Item 44VA86
$16.11
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Sign Legend | No Smoking Within 15 Feet Of All Building Entrances To File A Complaint: Www.Smoke-Free.Illinois.Gov 866-973-4646 Smoke-Free Illinois Act 95-0017 Tty 800-547-0466 (Hearing Impaired Use Only) |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Height | 10 in |
| Sign Format | Other Format |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Width | 7 in |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Mfr. Model # | U1-1050-NP_7X10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 15 Feet Of All Building Entrances To File A Complaint: Www.Smoke-Free.Illinois.Gov 866-973-4646 Smoke-Free Illinois Act 95-0017 Tty 800-547-0466 (Hearing Impaired Use Only), Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text