Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign Mounting, 10 in x 14 in Nominal Sign Size, Notice
In Stock
$13.57
/each
Earn 13 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Notice Sign: Non-PVC Polymer, Adhesive Sign M...
Item 456M47
$13.57
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Width | 14 in |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Sign Legend | Designated Smoking Area |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Height | 10 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Sign Header | Notice |
| Printed Language | English |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0069-ED_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121718 |
Description
Notice Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend Designated Smoking Area, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text