No Smoking Notice Reflective Label: Reflective Sheeting, Adhesive Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$7.64
/each
Earn 7 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Notice Reflective Label: Reflecti...
Item 48WR77
$7.64
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Sign Legend | This Is A Smoke-Free Workplace |
| Sign Header | Notice |
| Width | 5 in |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Format | ANSI/OSHA Format |
| Glow In The Dark | No |
| Printed Language | English |
| Nominal Sign Size | 3-1/2 in x 5 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Height | 3-1/2 in |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Protective Coating | No Protective Coating |
| Sign Material Group | Reflective Sheeting |
| Sign Mounting Style | Adhesive |
| Mfr. Model # | LCU5-0029-RD_5x3.5 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format ANSI/OSHA Format, Sign Legend This Is A Smoke-Free Workplace, Sign Legend Style Symbol and Text