Sign: Isopropanol Potential Hazards, Fiberglass, 10 in Ht, 7 in Wd, 0.1 in Thick, 7 in x 10 in
In Stock
$57.90
/each
Earn 57 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
BRADY Sign: Isopropanol Potential Hazards, Fibergla...
Item 41F486
$57.90
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | BRADY |
| Width | 7 in |
| Height | 10 in |
| Material | Fiberglass |
| Preprinted Text | Isopropanol Potential Hazards |
| Thickness | 0.1 in |
| Mfr. Model # | 48875 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Sign, Isopropanol Potential Hazards, Fiberglass, Height 10 in, Width 7 in, Header No Header, Legend Style Symbol and Text, Language English, Mounting Style Mounting Holes, Thickness 0.1 in, Sign Shape Rectangle, Operating Temp. Range -40 Degrees to 194 Degrees F, Retroreflective Grade Not Retroreflective