Reflective No Smoking Warning Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$24.39
/each
Earn 24 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Warning Sign: Aluminum...
Item 48WT57
$24.39
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Format | Traditional OSHA |
| Sign Material Group | Metal |
| Printed Language | English |
| Sign Legend | No Smoking |
| Glow In The Dark | No |
| Width | 14 in |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Header | Warning |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Height | 10 in |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Nominal Sign Size | 10 in x 14 in |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Mfr. Model # | LCU6-0077-RA_14x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
Reflective No Smoking Warning Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Traditional OSHA, Sign Legend No Smoking, Sign Legend Style Text