Reflective No Smoking Notice Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, Engineer Grade
In Stock
$18.36
/each
Earn 18 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Notice Sign: Aluminum,...
Item 48WR48
$18.36
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Sign Header | Notice |
| Nominal Sign Size | 7 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Legend | No Smoking Allowed Cigarettes Medicinal Recreational E-Cigs |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Material Group | Metal |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Sign Format | ANSI/OSHA Format |
| Glow In The Dark | No |
| Height | 7 in |
| Mfr. Model # | LCU5-0025-RA_10x7 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format ANSI/OSHA Format, Sign Legend No Smoking Allowed Cigarettes Medicinal Recreational E-Cigs, Sign Legend Style Symbol and Text