Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounting Holes Sign Mounting, 14 in x 10 in Nominal Sign Size
In Stock
$22.17
/each
Earn 22 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE Reflective No Smoking Sign: Aluminum, Mounti...
Item 484L80
$22.17
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Sign Header | No Header |
| Sign Shape | Vertical Rectangle |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor/Outdoor |
| Retroreflective Grade | Engineer Grade |
| Sign Legend | No Smoking Within 8 Feet Of Building Entrance |
| Nominal Sign Size | 14 in x 10 in |
| Width | 10 in |
| Printed Language | English |
| Height | 14 in |
| Sign Material Group | Metal |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Protective Coating | Clear Film Laminate |
| Sign Format | Other Format |
| Mfr. Model # | LCU1-0040-RA_10x14 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Vertical Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend No Smoking Within 8 Feet Of Building Entrance, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text