No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign Mounting, 10 in x 7 in Nominal Sign Size
In Stock
$11.35
/each
Earn 11 points with this purchase
Request quantity discount pricing
Compliance & Restrictions
Hazardous Material
Contains hazardous waste materials
You're Viewing
LYLE No Smoking Sign: Plastic, Mounting Holes Sign...
Item 484J50
$11.35
Customers Also Viewed
No related products found.
Product Details
| Brand | LYLE |
| Glow In The Dark | No |
| Number of Printed Sides | 1 |
| Sign Shape | Horizontal Rectangle |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor Only |
| Sign Material Group | Flexible Plastic |
| Protective Coating | Clear Liquid Laminate |
| Sign Mounting Style | Mounting Holes |
| Nominal Sign Size | 10 in x 7 in |
| Retroreflective Grade | Not Retroreflective |
| Width | 7 in |
| Printed Language | English |
| Sign Format | Other Format |
| Sign Header | No Header |
| Sign Legend | This Is A Smoke-Free Workplace |
| Height | 10 in |
| Mfr. Model # | LCU1-0044-NP_7x10 |
| Country of Origin | USA (subject to change) |
| UNSPSC | 55121704 |
Description
No Smoking Sign, Horizontal Rectangle, Number of Printed Sides 1, English, Sign Format Other Format, Sign Legend This Is A Smoke-Free Workplace, Sign Legend Background Color White, Sign Legend Style Symbol and Text